Türkçe English Spanish

Liposuction

Vücudun belli bölgelerinde cilt altı yağ doku artışına bağlı kalınlaşma kişide şekil bozukluğuna neden olabilir. Bu tür durumlarda liposuction en kısa sürede en güvenli metot olarak kullanılır. Yapısal olarak ya da kilo verme sonrasında ?Bile erimeyen yağlanmış bölgeler?den yağ dokular alınarak incelme sağlanır.?

Hangi bölgelere Liposuction yapılabilir?

Cilt altı yağ doku kalınlaşması olan hemen hemen tüm bölgelere liposuction yapılabilir. Bunlar; Gıdı, kollar, gövde yanları, gövde sırtı, bel, karın, uyluk iç tarafları, diz bölgesi, genital bölge üstü, erkeklerde meme, meme yan taraflarına liposuction yapılabilir.

Son zamanlarda erkeklerde karın bölgesindeki yağ dokuya yönelik six-pack kas yapıyı taklit edecek şekilde liposuction yapılarak kaslı bir görünüm ortaya çıkarılabilir. Kadınlar da ise two-pack olarak şekillendirme yapılır.
 
Liposuction operasyon süreleri
Aşağıda belirtilen süreler hastadan hastaya ve uygulanan tekniğe göre değişmekte olup ortalama sürelerdir.
Gıdı Liposuction: 10dakika
Kol Liposuction: 15 dakika
Tüm Karın Liposuction; 30dakika
Gövde sırt ve yan Liposuction: 200dakika
Genital üst bölge Liposuction: 10 dakika
Uyluk Liposuction:20 dakika
Diz Liposuction: 10 dakika

Liposuction kimlere uygulanabilir?

Erişkin yaşta olan ve ameliyata engel kronik bir hastalığı olmayan herkese güvenle uygulanabilir. Burada önemli olan.? erişkin yaşta olan ve ameliyata engel kronik bir hastalığı olmayan herkese güvenle uygulanabilir. Burada önemli olan Hastanın vücut kitle indeksinin bu işleme uygun olması gerekir. Liposuction aslen yağ doku alınmasına yönelik bir işlem olmasına rağmen kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Yapılacak olan işlem o bölgede incelme sağlanması, kontur çizgisinin oluşturulması ve vücut geçişlerinin estetik yönden uygun hale getirilmesidir.

Hangi liposuction tekniği en iyisidir?

Liposuction işlemi temel olarak vücuttan yağ dokunun çıkarılmasıdır. Bu işlem esnasında yağı parçalayıp vücuttan daha az tramvayla çıkartmak için bazı aletler kullanılır.

Lazer liposuction ile yağ doku lazer ile eritilerek vücuttan daha sıvı halde çıkartılır.
Kullanılan makinanın ek özelliği ile yağ alma sonrasında cilde sıkılaştırma işlemi de? yapılabilir. Klasik liposuction da ya da Vaser liposuction da parçalanamayan ya dokular lazer yöntemi ile kolaylıkla eritilip çıkarılabilir.

Vaser Liposuction da kullanılan alet saniyede binlerce kez titreşim yaparak o yağlı bölgeyi parçalar ve damar sinir yapı korunarak güvenli bir operasyonun sağlar.

İnfrasonik Liposuction bu yöntemde kullanılan alet daha büyük titreşim oluşturarak yağ dokuyu mekanik bir şekilde parçalanmasına ve aynı anda vakum yardımıyla alınmasını sağlar.
Ameliyat süresinin oldukça kısaltan güvenli bir Liposuction yöntemidir.

J Plasma Liposuction

Yağ dokunun yine yüksek enerjili bir prop ile parçalanıp yağın alınmasına yönelik bir tekniktir. Yumuşak dokuya ve damar sinir ağına herhangi bir hasar vermeden güvenli bir şekilde kullanılsa da diğer yöntemlere göre maliyeti daha yüksektir.

Ameliyat öncesi değerlendirme

Hangi bölgelere liposuction yapılacağı ve hangi tekniğin daha uygun olduğu ameliyat öncesi yapılacak muayene ile belirlenir.? Aynı ameliyat esnasında alınan yağlar popo, yüz, bacak iç taraflarına dolgu olarak da kullanılabilir.

Liposuction sonrası tekrar kilo alınır mı?

Aynı bölgelerde tekrar yağ birikmesi olmaz çünkü liposuction ile depo yağ hücreleri de alındığı için o bölgede yağ depolanması oluşmaz.

Liposuction sonrası ne zaman iyileşirim?

Uygulanan işlemin bölge sayısına göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Eğer 1 veya 2 bölge liposuction yapılmışsa 3-4 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Özellikle gövde yan taraf ve sırt bölgesine yapılan liposuction sonrası bir miktar ağrı ortaya çıkabilir ve bu süre uzayabilir.

Liposuction sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Ameliyat sonrası size verilen korseleri en az 4-6 hafta kullanmalısınız. İşlem bölgelerine günlük düzenli masaj yapılmalı, günlük su tüketimi az olmamalıdır. Özellikle alkol ve yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Liposuction ile kaç litre yağ alınır?

Liposuctionda amaç işlem yapılan bölgelerdeki yağların alınmasıdır. Her hastada yağ miktarı farklılık göstermekle birlikte hayati risk oluşturmayacak şekilde maksimum 10 litreye kadar yağ alınabilmektedir. Burda önemli olan maksimum  miktarı değil doğru miktarı alabilmektir.

Liposuction sonrası cilt sarkması olur mu?

Genç hastalarda cilt gerginliği fazla olduğu için sarkma nadiren gözlenir. Orta yaş ve doğum yapmış kadınlarda bu durum göz önüne alınarak alınacak yağ miktarı sınırlanmalı ya da o bölgelere germe ameliyatı da düşünülmelidir.

Konuyla ilgili merak ettiklerinizi soru cevap bölümüne yazabilirsiniz.

Beni Arayın
Zuhuratbaba Mah. Haksever Sok. No:2 Paşa İş Merkezi Daire:9 Bakırköy / İstanbul