Türkçe English Spanish

Göz Kapak Estetiği

Üst göz kapaklarındaki cildin normalden daha gevşek ve sarkık olması hem görme alanında azalmaya hem de kişide yorgun uykulu bir ifadeye neden olur.

Genellikle lokal anestezi altında 30 dakikalık bir işlemle sarkan fazla cilt yapısı alınır, torbalanmaya neden olan fazla yağ dokusu da çıkartılarak daha genç bir görünüm elde edilir.

Tamamen eriyen dikiş ipi kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek kalmaz. İnsan vücudunda en az iz kalan bölge göz kapak cildidir. Bundan dolayı yaklaşık 2-3 ay sonra dikiş izinin çoğu kaybolur.

Alt göz kapaklarında ise özellikle ilerleyen yaşla birlikte torbalanma ve ciltte sarkma meydana gelir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle yapılır. Alt göz kapak kirpik sınırından yapılan kesi sonrası torbalanmaya neden olan sarkmış yağ ve fazla cilt çıkartılarak göz kenarlarına doğru toparlama yapılır. Çoğu insanda dikiş izi tamamen kaybolur.

Her 2 ameliyatta da bir miktar morluk veya şişlik oluşabilir. Bu süreç kişinin cilt yapısına göre değişir. Ortalama 5 gün içinde morluk ve şişlikler giderek azalacaktır.

Beni Arayın
Zuhuratbaba Mah. Haksever Sok. No:2 Paşa İş Merkezi Daire:9 Bakırköy / İstanbul