Türkçe English Spanish
  • Ana Sayfa
  • Brezilya Kalçası (BBL) Estetiği

Brezilya Kalçası (BBL) Estetiği

İdeal popo; Yuvarlak, basenlerden taşmamış, bel-popo açısı 45 dereceden fazla, popo bacak geçişi  belirgin, popo çizgisi bel sınırına kadar uzanan bir popo ideal sayılabilir.

Yapısal olarak , kilo alıp vermeye bağlı ya da ilerleyen yaşla birlikte popoda düz ve sarkık bir görüntü olabilir. Bu durumlarda bazı estetik işlemlerle daha güzel bir popo oluşturmak mümkündür.

BBL ( Brazilian Butt Lift)

Belirgin bir popo oluşturmak için 2 temel ameliyat yapılabilir ;

-Yağ dolgusu ile popo büyütme

Vücudun yağ dokudan zengin bölgelerine yapılan liposuction sonrası elde edilen yağ dokularına , filtreleme ve santrifüj işlemleri yapılır. Elde edilen yağ dolgusu poponun belli bölgelerine uygulanarak  yuvarlak ve dik bir görünüm elde edilir. Kullanılan yağ dokunun bir miktarı zamanla eriyeceği için normalden daha fazla enjeksiyon yapılarak asıl görüntüye yönelik işlem yapılır. . Ayrıca bel, bacak, karın bölgelerine de liposuction yapıldığı için hem gövdede incelme hem de popoda belirgin bir şekil ortaya çıkartılır.

Ameliyatın cerrahi süresi ortalama 2 saattir. 1 gece hastanede yatış sonrası reçeteniz düzenlenerek taburcu edilirsiniz. 3. gün kontrol muayeneniz yapılır ve takip eden günlerde belli bölgelere yapacağınız masaj tarif edilir. Ameliyat sonrası 1 ay boyunca özel popo korsesi kullanmanız gerekecektir.

-Silikon protezle popo büyütme

Ömür boyu kalıcı yuvarlak dik popo isteyenler ya da yağ dokusu  yeterli olmayanlar için silikon protezle büyütme en ideal yöntemdir. Kullanılan silikon protez meme protezine göre daha sert ve şekli farklıdır. Her 2 popoyu birleştiren kuyruk sokumunun üst çizgilerinden yapılan 5 er cm’lik kesilerden protez kas içine yerleştirilir. Dikiş hattı, poponun iç tarafta kaldığı için dışarıdan görülmez. Ameliyat sonrası 1 ay boyunca sırt üstü uzanmamak ve otururken özel popo yastığı kullanmak gerekir. Yağ doku dolgusuna göre daha kesin çözüm sunmasının yanında ağrı hissi biraz daha fazladır.

Ameliyatın cerrahi süresi ortalama 2 saattir. 1 gece hastanede yatış sonrası reçeteniz düzenlenerek taburcu edilirsiniz. 3. gün kontrol muayeneniz yapılır ve takip eden günlerde belli bölgelere yapacağınız masaj tarif edilir. Ameliyat sonrası 1 ay boyunca özel popo korsesi kullanmanız gerekecektir.

Popo Germe ameliyatı

Son zamanlarda sıklıkla yapılan mide küçültme ameliyatı sonrası popo bölgesinde aşırı derecede sarkma ve cilt fazlalığı olan kişilere uygulanabilir. Bu ameliyat sıklıkla karın germe ameliyatıyla birlikte yapılarak gövdeyi 360 derece çevreleyecek şekilde cilt  çıkartılır. Vücudun yağlı bölgelerine yapılan liposuction sonrası elde edilen yağ dokusu da poponun üst ve üst yan taraflarına dolgu olarak kullanılıp yuvarlak ve dik popo şekli elde edilir.
Ameliyat sonrası kesinlikle sigara içilmemeli, alkol tüketilmemelidir.

Ameliyat öncesi değerlendirme

Hastanın beklentisi ve mevcut muayene bulgularıyla birlikte yapılacak olan popo büyütme tekniğine karar verilir. Her insanın vücut kas ve kemik yapısı farklılık gösteridiği  için elde edilecek sonuç kişiye özel olarak planlanır. Gergin cilt yapısına sahip genç hastalarda yapılacak büyütme miktarı cildin esneme miktarına göre değişkenlik gösterir.

Konuyla ilgili merak ettiklerinizi soru -cevap bölümüne yazabilirsiniz.

Beni Arayın
Zuhuratbaba Mah. Haksever Sok. No:2 Paşa İş Merkezi Daire:9 Bakırköy / İstanbul