Yüz Germe Ameliyat

      Yorum yok Yüz Germe Ameliyat

 

Kırışıklıklarınıza kalıcı çözüm: Yüz Germe (Yüz gençleştirme)

Yüz germe (yüz gençleştirme) ameliyatları, üst, orta ve alt yüz bölgelerinin tamamını içeren germe ve gençleştirme operasyonudur. Genellikle 50 yaş üzerindeki kadın ya da erkeklerin tercih ettiği yüz germe operasyonu, alt ve üst göz kapağı cerrahisini ve yağ enjeksiyonu işlemlerini de içerir.
Yüz germe (yüz gençleştirme) ameliyatları sırasında hastanın görüntüsünün özgün olmasına dikkat edilerek, hastayı rahatsız edebilecek olan komplikasyonlardan uzak durulması gerekmektedir. Yüz germe operasyonlarını işinin ehli ve hastayı doğru anlayan bir plastik cerrahın yapması bu noktada çok önemlidir.

Yüz germe nasıl yapılır?

Yüz germe operasyonları sıklıkla yağ enjeksiyonu işlemi ile başlanmalıdır. Vücuttan alınan yağ dokusu ile hastanın ihtiyacı olan bölgelere enjeksiyonu yapılır. Yüz germe hastasının ihtiyacı doğrultusunda alın germe eve kaş kaldırma işlemleri yapılmalıdır. Bu işlem üst yüzünde sorun olan hastalar için tercih edilmektedir. Endoskopik alın germe şeklinde gerçekleştirilebilen işlem, yüz germe kesisinin şakak bölgesine kadar uzatılması şeklinde de yapılabilir. Orta yüze alt kapak kesisinden de müdahale edilebilmektedir. Tam yüz germe operasyonları, kulak önünden başlayıp kulak arkasından dönen ve oradan saçlı derinin içerisine uzanan bir kesi yardımı ile cilt kaldırılması yardımıyla olur. Boyun kısmında sorun yoksa iz kulak önünde bırakılır, bu işleme kısa izi olan yüz germe işlemi adı da verilebilir. Yüz germe, deri altında kalan ve mimik kaslarımızı içeren tabakanın uygun şekilde dikilerek gerilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. Bu işlem yüzün eski haline dönmemesi için oldukça önemlidir. Boyun ve gıdı kısmında bir yağlanma söz konusu ise vaser liposuction yardımı ile bu bölgeden yağlar uzaklaştırılır. Boyunda dikey kırışıklıklar söz konusu ise fazla çene altından yapılacak kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını belirginleştiren bir işlemdir.

Yüz germe işlemi hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenen bir dizi işlemden oluşur. Hasta ve cerrahın birbirini iyi anlaması ve yapılacak bir dizi işlemin öncesinde konuşulması çok önemlidir. Yüz germe işlemi sonrasında izler kulak önünde, arkasında ve saç içinde gizlenecek şekilde dikilir.

 

Ameliyat öncesinde hastanın hazırlığı nasıl olmalı?

Operasyondan 3 hafta önce aspirin kullanımın durdurulması, sigaranın içilmemesi ve alkolün tüketilmemesi oldukça önemlidir. Son 1 hastada kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir.

Yüz germe operasyonları için anestezi gerekir mi?

Yüz germe ameliyatları genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleşmelidir.

 

Yüz germe ameliyatı kaç saat sürer?

Tam yüz germe operasyonları 3 -4 saat sürer. Eğer hastanın göz kapağı ihtiyacı da varsa bu 5-6 saat süren bir operasyon gerektirecektir.

 

Yüz germe operasyonu sonrası hasta neler yaşar?

Yüz germe işlemi ağrılı bir operasyon değildir. Hastalar ağrıdan çok gerginlik ve yanma hissinden şikayet eder. Fakat bu his operasyon sonrasındaki birkaç gün içinde geçecektir. Operasyon sonrası şişlikler hastayı tedirgin eder fakat bu komplikasyonlar yüz germe işlemi sonrası çok normaldir. Operasyon sonrası 1 gece hastanede kalmanız gerekecektir. 1 hafta sonra hastanın şikayetçi olduğu şişlik ve morluklar büyük oranda iyileşecektir. Şişlik ve morlukların tamamen geçmesi 20 gün sonra geçecektir. Ancak yüzün tam olarak oturması ve son şeklini alması, cilt kalınlığına ve yapılan işlemlere bağlı olarak, 3 ayı bulabilir. Tüm yüz ameliyatlarından sonra olduğu gibi hastanın 3 ay boyunca kendisini direkt gelecek güneş ışınlarından korumalıdır.

 

Yüz germe kalıcı mıdır?

Ameliyat sonrasında da yaşlanma süreci devam eder ve gerilmiş olan bölgelerde bir miktar gevşeme ve sarkma beklenen bir olgudur. Ancak bu hiçbir zaman ameliyat öncesi durumuna dönmez. Kullanılan tekniğe ve hastanın özelliklerine göre ameliyatın kalıcılığı değişir. Kalın ve yağlı cildi olanlarda sarkma daha erken olur

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir