Yanak ve Çene Estetiği

      Yorum yok Yanak ve Çene Estetiği

Yanak ve çene estetiği kemiğine enjekte edilebilen Hyaluronik asit bu alanlara dolgunluk kazandırarak hem daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de hafif bir lifting etkisi yaratır. Yanak ve elmacık kemiği hatları belirginleştirilir, yüze daha genç ve orantılı bir görünüm verilir.

 

 

Yanak bölgesi çöküklüğü için ne yapılabilir?

Yüz bölgesinde alın, burun, çene ve elmacık kemiklerimiz birbiriyle uyum içerisinde ve çıkıntılı bir şekilde yer almaktadır. Elmacık kemiği, yaşlanmaya bağlı, doğuştan ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak çökük bir görüntüye sahip olabilir. Hastayı rahatsız eden bu görüntü, yapısal değişkenlere göre dolgu enjeksiyonları ya da implant (protez) ile düzeltilebilir. Hastayı rahatsız eden bu görüntü düzeltildiğinde, daha genç ve çekici bir yüz elde edilmiş olur. Dolgu, hastanın ihtiyacı olan bölgeye enjekte edilir. Eğer hastaya doktor tarafından implant takılması gerek görüldüyse işlem 50-60 dakika sürer. İz kalmaz ve ağrılı bir operasyon değildir.

 

Yüz şeklinin değişmesi mümkün müdür?

Toplum tarafından kabul edilen estetik ve güzel yüz sekli; çeneye doğru daralan üçgenimsi yapıda, köseli, uzun ve zayıf görünümlü yüz şeklidir. Fakat hastaların çoğu bu yüz şekline sahip değildir. Daha yuvarlak yüz yapısı olan hastalar için uygulanabilen yağ yastıkçığı çıkartma işlemi ile kişiye üçgenimsi ve zayıf bir görüntü verilmiş olunur. Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon, 30-40 dakika sürmektedir. Kesi ağız içerisinde olacaktır bu yüzden yüzde herhangi bir iz kalmaz. 1-2 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Gerekli görülen durumlarda çene protezi de konabilir.

Çene Estetiği nedir?

Çene estetiği operasyonlarında hastanın isteği ve çene yapısının çok iyi anlaşılması gerekir. Bu doğrultuda hastanın değerlendirilmesi, dudaklar ve burun gibi anatomik yapıların uyumluluğu içerisinde değerlendirilmelidir. Çene estetiği, estetik bir problemin düzeltilmesi ve yüzdeki uyumu sağlarken ağızın, dudakların ve burnun görüntüsüne de olumlu estetik bir katkı sağlar. Çene yapısı değerlendirilirken tüm yüz anatomisinin düşünülerek hareket edilmesi, çene estetiği sonuçlarını olumlu etkileyen bir durumdur.

Çene estetiği, çene şekil bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır. Çene estetiği implant uygulamaları ya da çene ucunu oluşturan kemik yapının çeşitli yöntemlerde ilerletilmesi ya da geriletilmesi şeklinde yapılabilir. Çene implantları alt yüz ve çenenin ön-arka planda büyütülmesinde başarı sağlarken, yukarı-aşağı ve sağ-sol plandaki büyütmeler için yetersiz kalabilmektedir. Bu amaçla çene kemiği üzerinde farklı cerrahi müdahaleler yapılabilir. Tedavi yöntemleri için hastanın doktor ile hastanın buluşması çok önemlidir.

Çene Estetiğinde İz Kalır mı ?

Çene estetiği, genel olarak ağız içinden yapıldığı için görünen bölgelerde iz kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir