Vaser Lipo Ameliyatı

      Yorum yok Vaser Lipo Ameliyatı

Estetik cerrahide de en sık kullanılan yöntem tüm dünyada olduğu gibi liposuction yani vakumla yağ alma yöntemidir. Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber klasik liposuction yerini yeni yöntemlere bıraktı. Ultrasonik (Vazer) ve Vaser Lipo en sık kullanılan tekniklerdir. İki benden küçülme ve vücut konturunu oluşturmak için bu teknolojilerden faydalanılabilir. Vaser Lipo Lazer denilen ses dalgaları ile yağarlı parçalayan ve lazer dilen ısı ile cildi sıkılaştıran beraber kullanarak istediğimiz şekle girmem mümkün. Ayrıca Vaser Lipo Lazer teknolojisi sayesinde yağ alınan bölgede dalgalı bir görünüm oluşma riski de ortadan kalkıyor. Özellikle bel çevresi ve basenlerde kalın bir derin yağ dokusu bulunur. Bu bölgelerde derin ultrasonik liposuction çok etkilidir. Popo kaldırma, karın şekillendirme için de kullanılabilen bu sistemde, bölgeden alınan yağ gerekli görülen bölgede değerlendirilebiliyor. En az iki hafta korse yerine popo destekli çorap kullanılıyor.

Vaser Lipo Ameliyatı
VASER liposuction – Liposhaping – Liposculpturing – Liposelection – Liposakşın – Vakumla Yağ Aldırma – Vücut Şekillendirme

Dünyada en sık uygulanan estetik cerrahi girişim; liposuction yani vakumla istenmeyen bölgelerdeki yağların alınmasıdır. Teknolojinin hızla gelişmesi sonucu artık geleneksel liposuction yerini, komplikasyon ve yan etkilerin daha az görüldüğü ve iyileşme periyodunu hızlandıran VASER Liposuction’a bırakmıştır.

Klasik yöntemlere göre, operasyondan sonra daha az hasar bırakan, ağrı, morluk, şişlik-ödem ve hissizlik gibi yan etkilerin neredeyse hiç görülmediği bu yöntemin özelliği yağ dokusuna seçici olmasıdır. Yani sadece yağ dokusunu parçalayan ses dalgaları sayesinde başka hiçbir doku zarar görmez. Klasik liposakşında yağ vakumla parçalanarak alınırken destek dokular da zarar görür. Vaser yöntemi ise hasarı ortadan kaldırır. Böylece işlem sonrası deri daha hızlı toparlanır, sarkma önlenmiş olur, yağ alınan bölge daha düzenli bir hale gelir.

Yağ dokusunu parçalayarak vücuttan uzaklaştırmak için kullanılan bu yöntem, yeni teknoloji ve ileri cerrahi teknikleri buluşturan bir sistemdir. 10 yıldan uzun zamandır Amerika’da uygulanan bu yöntem tüm dünyada tercih edilmektedir. Herhangi bir diyet programı uygulamadan ve egzersiz yapmadan istenmeyen yağlar kol, bacak, boyun, çene altı, göğüs, diz, kalça, sırt, karın gibi vücudun sıkılaştırılmak istenen herhangi bir bölgesinden etkili bir şekilde uzaklaştırılır.

Vaser, ultrasonik enerji teknolojisinden yararlanarak, ses dalgalarıyla, özel kanül dizaynı ile yağ dokusunu parçalar ve kendi kanal sistemiyle parçaladığı bu dokuyu emerek dışarı alınmasını sağlar. Bu işlem yapılırken, bağ dokuya, kan damarlarına ve sinirlere asla zarar vermez. Acı vermemesi ve operasyon sonrası morarma yapmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yüz, çene, boyun, kollar ve bacaklar gibi çok daha narin ve ince bölgelerde daha güvenli ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Vaser Liposelective Liposuction, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Erkeklerde Jinekomasti dediğimiz Meme Büyümesi-Yağlanması tedavisinde de oldukça etkilidir. İz bırakmadan meme görüntüsünden hastayı kurtarırken özel tekniğiyle daha kaslı- maskulen görüntü vermek de mümkündür.

Vaser Liposuction, bir türlü gitmeyen genellikle bel çevresi ve sırt bölgesine oturan inatçı yağların tedavisinde çok etkilidir. Bu bölgeye efektif uygulama sonrası genellikle iki beden küçülme sağlanabiliyor. Aynı zamanda karın, bel çevresi ve popo bölgesindeki yağların alınıp düzenlenmesi için kullanabiliyoruz. “Liposculpturing” da denilen bu teknikle vücuda yeniden şekil vermek mümkün.

Ameliyattan sonra morluk ve şişlik az olduğu için iyileşme süreci daha hızlı oluyor. Hastalar ameliyattan sonra günlük yaşama kısa sürede dönebiliyor. Büyük miktarlarda yağ alınsa bile toparlanma daha çabuk gerçekleşiyor.

Vaser lipo, oldukça güvenli bir yöntemdir. Küçük alanlara lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilir. Yağ seçici özelliği nedeniyle daha homojen yağ alınması mümkündür, böylece dalgalanmalar, çukurlar, düzensizlikler görülmez. İnce kanüller ve cilt koruyucularla çalışıldığı için yapılan kesiler küçüktür ve büyük izler bırakmaz. Daha büyük miktarlarda yağ alınmasına da olanak verir.

Operasyondan önce; dikkat edilmesi gereken Omega Yağ Asitleri, Yeşil çay, E vitamini, Aspirin gibi ilaçların alınmamasıdır. Tüm cerrahi girişimlerde kanama riskini artırabilirler. Bunlar yerine doğal ödem çözücüler ve uygun beslenme tarzıyla operasyon öncesi ve sonrası ödem miktarı azaltılarak iyileşme hızlandırılabilir. Operasyondan sonra; korse en az iki hafta süreyle gece gündüz giyildiğinde daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. Bir gün sonra duş alınabilir, tempolu yürüyüşe başlanabilir. 7-10 gün sonra başlanan ve düzenli yapılan masaj çok etkilidir, ödemin hızla geçmesini sağlar.

Doğru hasta seçimi, doğru bölgelere, doğru ellerde ve etkili uygulamayla güzel sonuçlar elde etmek kaçınılmazdır.

Özellikle popo, kalça, basen ve bacak bölgelerinde aşırı yağlanma sorunu olan toplumumuzda, düzensizlikler ve dalgalanmalar olmadan güzel sonuçlar elde edebilmek için uygun teknoloji, ileri teknik ve özenli çalışma şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir