Vaser Hi-Def

      Yorum yok Vaser Hi-Def

High Def Liposculpture İle Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm
High Definition VASER Liposculpture kısaca Hi-Def olarak adlandırılır ve ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir. Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir. İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs ve karın- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.


Klasik liposuction bölgesel olarak biriken yağları uzaklaştırmaya ve beden ölçülerini küçültmeye yönelik yapılan bir girişimdir. Hi-Def Liposculpture ise 3. Kuşak ultrasound teknolojisinin kullanıldığı vücut şekillendirme yöntemidir. Bu yöntemle fazla olan bölgelerdeki yağ dokusu alınarak gerekli bölgelere transfer edilir. Böylece doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturulur. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır. Kadın ve erkek vücut formlarında arzu edilen yapı ve kas gölgeleri farklıdır. Erkeklerde pektoral yani göğüs bölgesinde kaslı görünüm ön plandayken kadınlarda poponun daha belirgin olması istenmektedir. Planlama vücut formuna ve kişide mevcut kasların izdüşümlerine uygun olarak yapılmaktadır. Erkek Hi-Def vücut şekillendirmesinin en önemli özelliği karın bölgesindeki six-pack ya da baklava görünümünün ortaya çıkarılmasıdır. Erkeklerdeki kaslı atletik görüntü özellikle karın, göğüs, omuz ve bel kenarlarındaki kasların belirginleştirilmesiyle ortaya çıkar.

Operasyon süresi yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişir. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş olur. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi gereklidir. Ameliyat sonrası ağrı yaklaşık olarak 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde hissedilir. Eğer istenirse 10 gün sonra egzersize başlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir