UltraShape Vücut Şekillendirme

      Yorum yok UltraShape Vücut Şekillendirme

 

UltraShepe V3 ile karın, kalça ve bel bölgesinde bulunan fazlalıklardan sadece üç seansta 4 cm ile 10 cm arasında incelme sağlanabiliyor. UltraShepe V3 ses dalgalarını kullanarak seçilen bölgedeki 0,5 cm ile 1,5 cm katmanlar arasındaki yağ hücrelerini diğer bölgelere zarar vermeden kıran bir teknolojidir.
Cerrahi işlem gerektirmeden (iğne dahi olmadan) , Odaklı Ses Dalgaları Teknolojisi ile (Focus Ultrasound) herhangi bir yan etki ve takip süreci gerektirmeden kalıcı bir şekilde, ölçülebilir oranlarda bölgesel incelme ve vücut şekillendiren sistemdir.

Yeni UltraShape V3 Nasıl Çalışır 

Sistem, cilt altında 1,5 cm derinlikte sadece yağ hücrelerini patent teknolojili odaklanmış ultrasound ile mekanik olarak parçaladıktan sonra, vücut metabolizması yardımı ile lenf sistemi, kan dolaşım sistemi ile karaciğere ulaştırılır. Karaciğer fonksyonları bu parçalanan yağ hücresi içeriğini (trigliserid) besinlerden aldığımız yağ gibi parçalayarak doğal yollardan yağ atılımını sağlamaktadır.

Odaklı Ultrasound dalgası seçici ve sadece yağ hücresini hedeflediğinden dolayı diğer yapılara, kan damarları, sinirler, bağ dokusuna zarar vermez.

Ayrıca yeni geliştirilen ve bu yıl Paris, IMCAS kongresinde sunumu yapılan “Vertical Dinamik Focus” (VDF) Multi Fokus, Birden Fazla Odaklı Ultrasound Teknolojisi özelliği sayesinde tek atımda 0.7 cm ile 1.5 cm arasında 3 farklı derinlikteki noktaya (0.7 cm – 1.0 cm – 1.5 cm) “odak atım” ile yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmakta, bu şekilde tek seansta daha derin ve daha geniş bir bölge tedavi edilmektedir.


Yeni UltraShape V3 üzerinde bulunan Bi-polar Radiofrekans ve Vakum özelliği ile “Kombine Terapi” sayesinde de hem odaklı ultrasound seansından önce yağ hücrelerini kırılgan hale getirerek, hem de seans sonrasında uygulayarak parçaladığımız yağ hücrelerinden dolayı cilt gevşemesini önleyerek ciltte sıkılaşma meydana getirebiliyoruz.

Yeni UltraShape V3 hangi Bölgelere Uygulanır 

UltraShape tedavisi karın, bel, kalça bölgeleri ile bacak içlerinde lokal yağ depolarının bulunduğu bölgelere uygulanır. UltraShape sistemine daha sonra eklenecek olan yeni Transducer (ultrasound başlığı) sayesinde de çene altı, kol altı gibi daha küçük vücut bölgelerine de tedavi uygulanabilecek.

Yeni UltraShape V3 Kaç Seans Uygulanır ve Seans Süreleri Ne Kadardır ? 

UltraShape seansı için sadece 2 hafta aralıklarla 3 seans uygulanır, kliniğimize ilk geldiğinizde seans uygulanacak bölgenin detaylı ölçümleri yapılır daha sonra, her seansa geldiğinizde, bir önceki seansın sonucunu görmek için mutlaka ölçüm yapılır. İlk sonuçları seans bittikten 7 – 10 gün sonra almaya başlarsınız. Seanslar yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir, dolayısı ile “walk-in walk-out” dediğimiz seans süresince sosyal ve iş hayatınızdan geri kalmazsınız.

Yeni UltraShape V3 Sistemi’nden Elde Ettiğiniz Sonuçlar  Ne Kadardır ? 

Seans esnasında incelmek istediğiniz bölgedeki sadece yağ hücresine hedeflenen “odaklı ultrasound” sonucunda 1 seans ta ortalama 3,0cm. – 4,5cm. bölgesel vücut incelmesi sağlanmakta, tavsiye edilen iki haftalık aralıklarla 3 seans sonrasında ise  ortalama 7,0cm. – 9,0cm. arasında bölgesel incelme sağlanmaktadır.

UltraShape Firması Hakkında Bilgi Verebilir misiniz ?

UltraShape ilk defa 2005 yılında medikal CE Belgesini alarak tüm Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmıştır, 2007 yılında Kanada Sağlık Bakanlığı onayını, 2011 yılında Çin Sağlık Bakanlığı onayını almıştır. Ayrıca, Nisan 2014 tarihinde  FDA onayını almıştır. UltraShape Dünya’da 60 ülkede 650 ‘den fazla merkezde ve 320.000 fazla tedavi uygulanarak klinik açıdan güvenirliliğini kanıtlamış bir sistemdir.

Sadece UltraShape sistemi akademik olarak Dünya’nın en saygın Dermatolojik (Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery) ve Estetik Plastik Cerrahi  (Plastic and Reconstructive Surgery Journal – Aesthetic Surgery Journal) literatür dergilerinde yediden fazla hakem onaylı akademik literatürü bulunmaktadır.

Yeni UltraShape V3 Seansı Sonrası Dikkate Edilmesi Gerekenler Nelerdir ? 

Seans sonrasında dikkat edilmesi gereken ve yenilmemesi istenen gıdalar arasında; kızartmalar, her türlü tatlı ürünler, tuz içeriği yüksek tüm ürünler, alkol bulunmaktadır. Ayrıca seans uyguladığımız kişilerden seans süresince en kötü ihtimalle kilo almamalarını gerekmektedir.

 

Yeni UltraShape V3 Seansı için Önerileriniz Nelerdir ? 

Az ve sık beslenmek metabolizmayı hızlandırır, daha çabuk yağ yakmanızı sağlar. Ara öğünlerinizi unutmayın. Bol bol su için. Her gün yüksek tempolu yarım saat yürüyüş yapın. Tam tahıl ürünleri, baklagiller, yağsız et, balık ve tavuk tüketiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir