Liposuction – Yağ Alma

      Yorum yok Liposuction – Yağ Alma

Liposuction

Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu her bölgede eşit yoğunlukta değildir. Hormonal ve genetik nedenlere bağlı olarak bu yoğunluklar değişebilmektedir. Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposhaping (Liposuction) en iyi sonucu verir. Özellikle kadınlarda inatçı karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkeklerde ise göbek ve bel bölgesinde tercih edilir.

Liposuction Nedir?

Liposhaping (Liposuction), hastanın kalıcı olarak bölgesel yağlarından uzaklaşması ve vücut kontürünü şekillendirmeye yönelik bir girişimdir. Vücudun her bölgesine uygulanabilen son derece güvenli bir işlem olan Liposhaping (Liposuction), egzersiz ve diyete direnç gösteren fazla yağlardan kurtulmak için en uygun yöntemdir.

Liposhaping uygulamasında kullanılan mikrokanüllerin ince olması ve cilt altına verilen sıvı miktarının emilenden çok olması sonucun izsiz olmasını sağlamaktadır. Yağın biriktiği bölgeye uygulanan bir çeşit anestezik solüsyon ile yağ kitlesi akışkan hale getirilirken, emilimin daha homojen olması sağlanmaktadır.

Gözle görülür sonuçlar!

Liposhaping (Liposuction) perasyonu sonrası gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkündür. Hasta Uzman doktor muayenesi sonrasında belirlenen bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini anında görebilir ve farkedebilir. Ancak 3.ayın sonunda nihai vücut kontürünün ortaya çıkması beklenir. Liposhaping (Liposuction) girşimi sonrasında hemen normal hayatınıza dönebilir, 4-6 hafta sonra denize girmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Liposhaping (Liposuction) kimlere uygulanabilir?

Unutulmamalıdır ki Liposhaping (Liposuction) bir zayıflama operasyonu değildir. Girişim spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınması ve şekillendirilmesi işlemidir. İdeal hasta adayı fazla kilosu olmayan ve deri elastikiyeti iyi olan hastalardır. Bunun dışında kilolu hastalara da uygulanabilen girişim, kilo vermeye yönelik değil vücudun daha biçimli bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

İşlemin başarısı hastanın deri elastikiyeti belirler. Cilt altı yağ dokusu alındığında derinin tekrar kendini toparlayabilmesi için elastikiyetinin çok iyi olması gerekir. Çok kilo alıp vermiş olan hastalar ve derinin üst yüzeyinde çatlağı fazla olan hastalar operasyon için iyi bir aday değildir. Hastaların elastikiyetini tekrar kazanması ve gergin bir görünüm için karın germe ameliyatı daha uygun olacaktır.

Liposhaping (Liposuction) Operasyonu sonrası neler yaşanır?

Girşim tarihini takip eden 15 gün gece-gündüz, diğer 15 gün hastanın isteğine bağlı olarak gece ya da gündüz korse giymesi zorunludur. Liposhaping (Liposuction) operasyon sonrası minimal morluk ve şişlikler normaldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir