Karın Germe Ameliyatı | Karın Germe Estetiği

 1. Karın Estetiği operasyonları genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.
 2. Mutlaka bir estetik cerrahın katılımı ve hastane ortamında gerçekleşmelidir.
 3. Karın germe operasyonları Vaser Liposcution ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir.
 4. Operasyon sonrası bir gece hastanede kalış ve takip eden 1 ay uygun görülen korse giyilmelidir.
 5. Karın estetiği operasyonları sonrasında iz kalmaktadır. Fakat bu iz iç çamaşır ya da bikini altında kalacağından kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez.
 6. Karın estetiği ameliyatı, karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkıklık olan hastalarda kalıcı ve ideal sonuç veren bir yöntemdir.
 7. Karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı, zayıf kasların girişim sırasında gerilerek dikildiği ve sağlamlaştırıldığı bir operasyondur.
 8. Operasyon yaklaşık 2-4 saat sürer. Dikişlerin iyileşme süreci 10-14 gün sonra olur.
 9. Karın estetiği operasyonu sonrasında hasta ağır hareket ve spordan kaçınmalıdır. İyileşme ilk hafta ağlanırken, takip eden 1 ay çok dikkat edilmeli kesinlikle verilen korse giyilmelidir.
 10. Operasyondan 1 hafta öncesinde hasta kan sulandırıcı, aspirin ve hormon ilaçlarını kesmelidir.
 11. Sigara içiyorsa iyileşme sürecinde ve öncesinde içmeyi kesmesi gerekmektedir. Sigara yaranın iyileşmesini geciktiren bir etkendir.
 12. Hastanın bildiği bir hastalığı varsa önceden doktora belirtmeli ve gerekli testlerin operasyon öncesi yapılması sağlanmalıdır.
 13. Karın estetiği operasyonu için sağlıklı kadın ya da erkek uygun bir adaydır.
 14. Kadınlar sezaryen doğum yaptıktan yaklaşık 1 sene sonra karın germe operasyonu için hazır olurlar. Öncesinde operasyon yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Karın estetiği operasyonu sonrasında 1-1,5 sene doğum yapılması da kesinlikle önerilmez.
 15. Karın estetiği girişimi kadınlar tarafından meme büyütme ve küçültme operasyonları ile de kombine edilerek yapılabilir.
 16. Karın estetiği ile ilgili detaylı bilgi ve Doktorum programına katılan hastamızın öncesi ve sonrasını görmek için videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir