Genital Bölge Estetik Uygulamalar

      Yorum yok Genital Bölge Estetik Uygulamalar

Estetik Cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi dışı müdahaleler çok fazla artmaya başlamıştır. Amaç hastanın sosyal olarak kendini iyi hissetmesi ve seksüel olarak, partner uyumunu arttırmaktır.

Kadın Genital Bölge Cerrahi Uygulamaları

LABİOPLASTİ (İç Dudak Estetiği)

Kadın dış genital bölgesinde bulunan Labium Major(Dış Dudak) veya Labium Minörde (İç Dudak) bulunan deformiteler, seksüel ve sosyal açıdan rahatsızlık verici düzeye gelebilir. Uygun cerrahi yaklaşımlar ile, bu deformitelerin düzeltilmesi mümkündür. Lokal Anestezi altında yapılabilen bu girişimler sonrası 4 haftalık bir seksüel perhiz uygulanmaktadır. 4 hafta sonunda, hastada geçirilmiş cerrahi izi belli bile olmadan sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltılması)

Vajinoplasti, vajinanın cerrahi olarak daraltılması işlemidir. Vajina, yapısal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Seksüel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, vajina arka duvarından mukoza ve kas dokusunun çıkartılarak edilerek tekrar dikilmesi ile vajinal kanal daraltılır. Hasta birkaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir ve işlem sonrası yaklaşık 4 hafta seksüel perhiz uygulanır.

Kliteroplasti (Klitoris Küçültme Ameliyatı)

Klitoris, idrar kanalının hemen üzerinde her iki labiumların üst birleşim bölgesinde bulunan kabarıklıktır. Bazen, gereğinden büyük olması, kadınlarda rahatsızlık hissi verebilir. Cerrahi olarak fazla doku uzaklaştırılarak, kalan kısım eriyen dikişlerle sütüre edildir. Kliteroplasti bazen labioplasti ile kombine edildir.

Vulvaya Liposuction Uygulanması

Kadın genital bölge üst kısmında ki (mons pubis) kabarıklık, genellikle vücut kitle indeksi yüksek hastalarda gerek seksüel, gerekse sosyal olarak sıkıntı yaratır. Sosyal olarak, kıyafetlerde istenmeyen kabarıklık en çok şikayet nedenidir. Vulva üst bölgesine yapılan liposuction uygulaması ile bu kabarıklıktan kolayca kurtulmak mümkündür.

Vulva Augmentasyonu

Kadın dış genital bölgesinde yaşa ve kilo kaybına bağlı olarak, dokularda incelme ve sarkma görülebilir. Volüm kaybını, hastanın kendisinden alınan yağ dokusu veya eriyebilen dolgu materyalleri ile giderebiliriz.

Kadın Genital Bölge Cerrahi Dışı Uygulamaları

Kadın genital bölgede, cerrahi dışı olarak, özellikle volüm kayıpları sonucu oluşan incelme ve sarkmaları gidermek amacıyla, eriyebilen, hazır dolgu materyalleri uygulamaktayız. En sık uygulanan dolgu materyali, Hyaluronik Asittir. Uygulama, topikal anestezik krem uygulamasını takriben, ofis ortamında yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir