Estetik dolgu uygulaması

      Yorum yok Estetik dolgu uygulaması
Hyaluronik asit dolgu uygulaması kozmetolojide istenmeyen ince çizgilerin ve yüz hatlarının düzeltilmesi amacıyla yaş alma ile ortaya çıkan cildin derin oluklarına enjekte edilir. Genellikle burun, ağız ve çenedeki derinleşmeleri doldurmak için kullanılır. Hyaluronik asit hacim artırıcı etkisinden yararlanarak yanakları, dudakları ve ihtiyaç duyulan her bölgeyi dolgun hale getirir. Kullanılan dolgu maddesinin türüne ve konumuna bağlı olarak sonuçlar 6 ila 18 ay sürer ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir.

 

Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Daha önce estetik rinoplasti- burun ameliyatı olmuş hastaların ufak rötuş ihtiyaçları veya burunlarında çok hafif şekil bozukluğu olan kişilerde botoks ve dolgu materyalleri kullanılarak burun şeklinde ufak değişiklikler yapılabiliyor. Aynı zamanda ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyata engel rahatsızlıkları olan uygun kişilerde de bu yöntemler alternatif olarak kullanılabiliyor.

Ciltteki Kırışıklıklara ve Sarkmalara Işık Dolgusu
Vücutta bulunan hyalüronik asitte yaşın ilerlemesiyle birlikte (cilt altında bulunan ve zamanla azaldığında sarkma ve kırışıklık yaratan madde) azalma gözükmeye başlıyor. Bu da ciltte çukurlar ve kırışıklık  oluşmasına neden oluyor. Işık dolgusu cilde enjekte yöntemiyle uygulanan, cildin daha dolgun, daha nemli, daha canlı görünmesine, aynı zamanda bölgenin hacmini geri kazanmasına, kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor.
Uygulama yaklaşık 15 dakika sürüyor. Sonrasında şişlik ve kızarıklık oluşmadan günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. üç seansta, üç hafta aralıklarla gerçekleşen basit ve etkili bir uygulama olan ışık dolgusuyla ilk enjeksiyondan itibaren gözle görülür sonuçlar elde ediliyor. İçeriğinde yer alan bakır ve çinko gibi elementlerin yanı sıra amino asitler ve vitaminler sayesinde cildin karanlık bölgeleri aydınlanarak cildinizin daha genç ve sağlıklı bir görünüm almasını sağlıyor.
Işık Dolgusuyla Işıl Işıl Bir Cilt

 

Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulunan hyalüronik asitte azalma meydana geliyor. Bu da ciltte kırışıklık ve çukurlar oluşmasına neden oluyor ” ‘Redensity I Işık Dolgusu” ise cildin daha nemli, dolgun, canlı görünmesine, aynı zamanda kırışıklıkların azalmasına ve uygulanan bölgenin hacmini artırmaya yardımcı oluyor.

Uygulama çok ince uçlu iğnelerle, ‘Redensity I solüsyonunun deri altına enjekte edilmesi ile yapılıyor ve yaklaşık 15 dakika sürüyor.  Uzmanların verdiği bilgiye göre, uygulama sonrasında şişlik, kızarıklık oluşmuyor ve günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

 

Dudak Uygulama Sonrası Öneriler
  • Dudak dolgu maddesi uygulama sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilir, bunun yanında bazı uyarıları dikkate alınması gereklidir;
  • Uygulama sonrasında dudaklarda belirginleşme ve ödem oluşacaktır, ödem ve şişlik 1-2 gün içersinde gerileyerek dudaklar normal görünümüne kavuşurlar.
  • Uygulama sonrası 24 saat çok sıcak ve soğuk sıvı alınmaması, dudaklara çok sıcak ve soğuk temasından kaçınılması gerekir.
  • Uygulama sonrası 2-3 gün vakumlu öpüşmekten kaçınmak gerekecektir.
  • Uygulama sonrası dudaklara 24 saat ruj sürülmemeli, masaj yapılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir