Boyun ve Gıdı Estetiği

      Yorum yok Boyun ve Gıdı Estetiği
Meme, göz kapakları, yüz, boyun ve gıdı gibi bölgeler yerçekimi etkisiyle sarkar. Bunun yanı sıra genetik unsur ve kilo alıp verme gibi etkenler de deride gevşekliğe ve sarkmaya neden olur.

Boyun ve gıdı bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz şeklinin bozulmasına neden olmaktadır. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Boyun ve gıdı estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanmaktadır.

Kişinin yaşına göre ve  plastik cerrahın kararı doğrultusunda yapılacak vaser liposuction ile ya da germe işlemi ile boyun ve gıdı bölgesi estetiği uygulanabilir. Kişinin deri elastikiyeti ve yağ oranı kararın kesinleştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.
Boyun ve Gıdı Estetiğinde Liposuction
Boyun ve gıdı liposuction işlemi, çok ince kanüllerle boyun ve çene altındaki yağlar dışa aktarımı demektir.
Liposuction işlemi ile yağın dışa aktarımı sonrasında giyilecek korse ile derinin yeni yerine yapışması ve küçülmesi sağlanmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren bu işlem lokal anestezi altında yapılabilir. İşleşme süresi ve iz bırakmayan bu işlem, hastanın konforu açısında tercih edilen bir estetik girişimdir. İyileşme süresi oldukça kısadır. Boyun ve gıdı estetiğinde liposuction sonrası hasta 2 ya da 3 gün sonra normal hayatına dönebilir.
Boyun ve Gıdı Estetiğinde Germe
Boyun ve gıdı germe ameliyatı, yüz germe operasyonu ile birlikte de yapılabilen bir operasyondur. Ameliyat, kulak arkasından saçlı deriye kadar uzanan bir kesi ile olacaktır. Boyun ve gıdı germe, cildi ve kasları ayırdıktan sonra fazla derinin çıkartılası sonrası yukarıya doğru gerdirilme işlemdir.
Boyun ve gıdı estetiğinin amacı kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi, çene açısının belirginleştirilmesi ve estetik bir boyun görünümü kazanmayı sağlamaktır.Operasyon sonrası gözle görülen herhangi bir iz kalmaz.
Operasyon yaklaşık 2 – 2,5 saat sürebilmektedir. Genel anestezi altında hastane ortamında yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir