Ameliyatsız Yüz Germe: CPT Thermage

      Yorum yok Ameliyatsız Yüz Germe: CPT Thermage
CPT Thermage uygulaması, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden cildi sıkılaştırır, daha düzgün görünüme kavuşmanıza yardımcı olur ve en önemlisi genç bir görünüm sağlar.
Yüz, göz kapakları, karın, kol, bacak ve el gibi bölgelere uygulanır. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen CPT Thermage, doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Thermage tek seanslık tedavi seçeneği sunması nedeniyle diğer cilt yenileme sistemlerine göre avantajlıdır. Thermage seansının hemen ardından cildin daha gergin ve daha genç göründüğü fark edilebilmektedir. Zamanla bu his artarak devam eder. CPT Thermage uygulaması sonrası hasta günlük yaşamına hemen geri döner.

 

CPT Thermage nedir?
Thermage uygulaması, radyo dalgalarını (RF) kullanılarak cilt ve cilt altı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratır. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılarak, zaman içerisinde cildin yenilenmesi, sıkılaşması, sarkmaların azalması ve gençleşmesini sağlar. Zamanla bu his daha da artarak devam eder.
CPT Thermage, dünya genelinde 2002 yılından bu yana 2.500 hekim tarafından milyonlarca hastaya uygulanmıştır. Klinik olarak kanıtlanmış bu tedavi Amerikan İlaç Dairesi FDA tarafından da onaylanmıştır.
CPT Thermage nasıl çalışır?
Thermage tedavisinin nasıl çalıştığını anlamak için öncelikle cildimizi iyi tanımamız gerekir. Siz yaşlandıkça cildiniz bozularak kırışıklık oluşumuna ve cilt çökmesine sebep olur. Thermage, cildinizin en derinindeki katmanlarını bile  güvenle ısıtmak, varolan kolajeni canlandırmak ve daha genç görünümlü bir cilt oluşumu için yeni kolajen üretimi sağlamak amacıyla radyofrekans (RF) teknolojisini kullanır.
Yüz Germe yerine Thermage uygulaması kullanılabilir mi?
CPT Thermage, belirgin bir şekilde yüzünüzde bir gerginlik yaratacaktır. Ancak cerrahi girişimde alacağınız sonuç kadar etkileyici bir sonuç alınamaz. Eğer ameliyatsız bir sıkılaşma ve gençleşme isteniyorsa Thermage sizin için doğru bir tedavi olacaktır.
Yan etkisi var mıdır?
Thermage, güvenli ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ya da ciltte tahriş olabilir.
Sonuçlar ne kadar sürer?
Tedavinin sonuçları uygulamadan hemen sonra başlayarak etkisini artırarak altı ay kadar sürer. Sonuç cildin durumuna ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak etkisini yıllarca korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir